X
Menu

Pris på kørekort - Priser på et kørekort

Pris på kørekort - Når man skal til at tage et kørekort, kan det være svært at overskue prisen på et kørekort. Vi har her på siden skrevet de udgifter, som dukker op, når man skal tage et kørekort. Er du i tvivl om noget, kan du altid ringe til køreskolen for mere info. Du har også muligheden for at komme forbi til en gratis info aften, hvor en kørelærer vil gennemgå priser og kørekort forløbet.

Lovpakke til bil
11.999,-
 • Ubegrænset teoriundervisning til du består
  (Du skal tage min. 29 lektioner)
  Listepris 3500,-
 • 4 Lektioner på manøvrebane
  (inkl. leje af manøvrebane og bil inkl. forsikring)
  Listepris 2200,-
 • 16 Lektioner på vej (16 x 45 min.)
  Listepris 16 x 400 = 6400,-
 • 5 Lektioner på glatbane
  (inkl. Leje af glatbane og bil inkl. forsikring)
  Listepris 2500,-
 • Lektionsplan
 • Evaluerende teoriprøver
 • Pakkerabat Spar 2.601,-
Andre udgifter
Udgifter som altid
kommer ud over pakken
 • *Førstehjælpsbevis 750,-
  (skal bestilles hos alliance trafikskole)
 • Lægeerklæring ca. 250-400,-
 • Prøvegebyr til politiet 600,-
  (Administrationsgebyr 200,-)
 • Leje af bil og en lektions kørsel før praktisk prøve 1200,-
  (København)
 • Teoribog og online teoriprøver 500,-
 • Evt. ekstra kørelektioner (1x45 min.) 400,-

  Kørsel efter kl 18.00 på hverdage (50,- ekstra pr. lektion)

  Kørsel i weekend (100,- ekstra pr. lektion)

Kontakt os for at høre nærmere på tlf: +45 70 27 88 44

Gratis holdstart

Kom til en gratis og uforpligtende introduktion på en af køreskolens afdelinger og hør nærmere omkring køreuddannelsen.

Du behøver ikke tilmelde dig - bare mød op. Så får du også muligheden for at se skolen og møde kørerlærerne.

Vores gratis introduktion tæller samtidigt for første teorilektion. Her vil vi fortælle dig hvordan man tager et kørekort.

Samtidigt gennemgår vi også en helt masse praktiske ting omkring kørekortet.

[]
1 Step 1

Tilmeld dig holdstart

Det er helt uforpligtende

Dit fulde navnyour full name
Dit telefonnummertelefonnummer
Previous
Next

FREDERIKSBERG Gratis introduktion til bil hver onsdag kl. 19.00
Adresse: Åboulevard 39, 1960 Frederiksberg C
SØBORG Gratis introduktion til bil hver tirsdag kl. 17.00
Adresse: Søborg Hovedgade 177B, 2860 Søborg
ØSTERBRO
Gratis introduktion til bil hver mandag kl. 19.00
Adresse: Strandboulevarden 149, 2100 København Ø
AMAGER Gratis introduktion til bil hver torsdag kl. 17.00
Adresse: Amagerbrogade 18, 2300 København S
VANLØSE Gratis introduktion til bil hver tirsdag kl. 17.00
Adresse:Jernbane Allé 79, 2720 Vanløse
Holdstart hver uge Du kan møde op til et gratis og uforpligtende holdstart hver uge

 

 

Pris på Kørekort

 

Har du længe søgt på nettet, uden at finde den helt rigtige pris på kørekort til dig? I så fald kan du godt indstille søgningen, og i stedet læse med herunder. Hos Alliance Trafikskole pakker vi ikke tingene ind, men siger dem i stedet lige ud. Dette betyder at du hurtigt kan få et overblik over vores priser, uden at du senere hen bliver overrasket, over store ekstra omkostninger, som du ikke var klar over. Vores erfaring siger, at dette er den bedste måde at gøre det på, eftersom de færreste kan lide ubehagelige overraskelser. Hvis du vil skabe dig et solidt overblik over vores priser, skal du blot læse med herunder.

 

Pris på kørekort

Her hos Alliance Trafikskole koster det ikke mere end lovpakken + de sædvanlige ekstra omkostninger, at erhverve sig et kørekort. Vores pris på kørekort er som sagt iblandt landets billigste, samtidig med vi har en unik og fleksibel betalingsordning, som betyder du ikke behøves betale det hele på én gang. Hvis vi lige skal runde prisen helt af, indebærer de sædvanlige ekstra omkostninger, prøvegebyr til politiet, førstehjælpskursus igennem Alliance Trafikskole og leje af bil til selve prøven. Herudover får du naturligvis en gratis køretimer før selve prøven, således du føler dig godt til rette, før det gælder. Prisen her gælder i en begrænset periode, hvorefter den stiger til normalprisen på, som dog stadig er noget billigere end mange af konkurrenterne. Herudover er det også de færreste trafikskoler, som kan tilbyde dig så professionelle og erfarne kørelærere, som helt sikkert kan hjælpe dig frem til at blive tryg på vejene. Vi sætter en ære i at lærer vores elever alt første gang, således de ikke kommer tilbage, men i stedet består første gang. Dette gælder for såvel teoriprøven som køreprøven.

Pris på kørekort